09-12-2016 08:35
Nawigacja

· Strona główna

O NAS

· Kontakt
· Dojazd
· Historia Szkoły
· Patron

· Galeria zdjęć

NASZA SZKOŁA

· Nauczyciele
· Samorząd Uczniowski
· Klasy
· Sport
· Osiągnięcia
· Kształcenie językowe
· Kalendarium
· Godziny pracy pedagoga
· Dzwonki

REKRUTACJA

· Oddziały klasowe
· Dokumenty i punktacja
· Terminarz
· Nasze atuty

OGŁOSZENIA

· Projekty
· Wydarzenia
· Konkursy
· Zajęcia pozalekcyjne

WOLONTARIAT

· Szkolne Koło PCK
· Szkolne Koło Caritas

PLIKI DO POBRANIA

· Statut XXVIII LO
· Wymagania edukacyjne

· Szukaj
· Linki
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,809
· Najnowszy użytkownik: IosiXHoward
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
itamy na stronie XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie. Mamy nadzieję, że informacje tutaj zawarte zachęcą uczniów trzecich klas gimnazjum do zapoznania się z ofertą naszej szkoły. Wierzymy również, że obecni uczniowie i absolwenci znajdą tutaj także coś dla siebie lub o sobie. Postaramy się, aby informacje zawarte na stronie były rzetelne, ciekawe i zawsze aktualne.
Drodzy gimnazjaliści!

    W roku szkolnym 2016/2017 proponujemy następujące oddziały:
  • klasa A - język polski, historia,
  • klasa B - język polski, biologia,
  • klasa C - matematyka, geografia,
  • klasa D - geografia, j. angielski

W przypadku odpowiedniej liczby osób chętnych na realizację innych konfiguracji rozszerzeń niż w zaproponowanych klasach istnieje możliwość realizacji tych przedmiotów w grupach międzyoddziałowych, np. matematyka - biologia, biologia - geografia, język polski - geografia.

Mamy brąz w tenisie stołowym!
sukces
Reprezentacja chłopców XXVIII LO w składzie: Krzysztof Kapik, Michał Mus, Michał Mazgaj podczas zawodów rozgrywanych w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych wywalczyła III miejsce w tenisie stołowym.
Turniej stał na wysokim poziomie, do startu zgłoszono 31 zespołów, rywalizacja była zacięta - tym bardziej należą się słowa uznania dla naszej ekipy. Wielkie brawa Panowie!
Płyty nośne czy tylko głośne?
uczniowie

Na Na pocątku wsędy byli górole, a dopiero potem porobiyli się Turcy i Zydzi. Górole byli tyz piyrsymi „filozofami”. „Filozof” to jest pedziane po grecku. Znacy telo co: „mędrol”. A to jest pedziane po grecku dlo niepoznaki. Niby, po co mo fto wiedzieć, jak było na pocątku? Ale Grecy to nie byli Grecy, ino górole, co udawali greka. Bo na pocątku nie było Greków, ino wsędy byli górole.[...]

Za  Zapraszamy do biblioteki szkolnej, gdzie można wypożyczyć "Historię filozofii po góralsku" J. Tischnera w całości, na CD i w formie MP3. Sami posluchajcie... https://www.youtube.com/watch?v=1Z6_KR4IhRQ

"Myślenie w żywiole piękna" - humanistyczna sesja naukowa
szkoła

29. listopada w ramach Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole odbyła się humanistyczna sesja naukowa. Tytuł sesji brzmiał: Myślenie w żywiole piękna. Literackie, malarskie, filmowe i teatralne inspiracje w myśli Józefa Tischnera.

Uczennice klasy 3c, Wiktoria Janus i Agnieszka Papież, przedstawiły sylwetkę autora „Historii filozofii po góralsku”. Pani Dagmara Żabska, założycielka Teatru Figur i wykładowczyni Wiedzy o Teatrze UJ, przybliżyła obecnym zagadnienia związane z teatrem cieni. Uczniowie klasy 2b, Julia Marach i Adam Popek, opowiadali o kinie Krzysztofa Kieślowskiego. O poszukiwaniu wiary w wierszach Zbigniewa Herberta mówiła Oliwia Piwowarczyk z klasy 3a. Katarzyna Dziektarz i Paulina Obrzut z klasy 3c przedstawiły prezentacje na temat motywu Hioba w literaturze i sztuce, ze szczególnym uwzględnieniem dramatu Karola Wojtyły „Hiob”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Ewakuacja 2016
informacja

W dniu 29 września 2016 r. przeprowadzony został w XXVIII Liceum Ogólnokształcącym trening w ewakuacji z obiektu szkolnego. Celem ćwiczenia było sprawdzenie czasu opuszczenia budynku po wystąpieniu zagrożenia pożarowego, sposób i dokładność przejścia ciągami komunikacyjnymi oraz rozlokowanie w rejonie i miejscach bezpiecznych.

Nadzorowany przez strażaków PSP z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 2 trening przebiegł sprawnie.

Leszek Siwiec

Kurs pierwszej pomocy
informacja

W XXVIII Liceum Ogólnokształcącym został zorganizowany i przeprowadzony dla uczniów klas pierwszych, kurs pierwszej pomocy w nagłych wypadkach i zachorowaniach. Uczestnicy otrzymają zaświadczenie z certyfikatem UE. Kurs przeprowadziła wykwalifikowana instruktorka Polskiego Czerwonego Krzyża. Środki finansowe na przeprowadzenie kursu przekazała Rada dzielnicy XIII MK, z która nasza Szkoła współpracuje od wielu lat.

Organizacja i przeprowadzenie kursu zostało przygotowane przez nauczyciela przedmiotu  edukacja dla bezpieczeństwa mgra Leszka Siwca w ramach funkcjonowania Szkolnego koła PCK.

III Szkolna Aukcja Charytatywna
szkoła

W ostatnim tygodniu nauki przed Świętami Bożego Narodzenia odbędzie się III Szkolna Aukcja Charytatywna. Już dzisiaj zachęcamy do poszukania lub przygotowania i przyniesienia darów na naszą licytację. Czekamy na ozdoby choinkowe, pierniczki, drobną biżuterię, książki, przetwory, odzież i inne niekonwencjonalne przedmioty. Już dzisiaj także chcemy wszystkich zachęcić do oszczędzania pieniędzy na rzecz naszej aukcji lub pozyskiwania środków finansowych. O terminie i godzinie III Szkolnej Aukcji Charytatywnej poinformujemy wkrótce. Liczymy na waszą pomysłowość i szczodrość.

Czytaj więcej...

Profilaktyka HPV
informacjahttp://profilaktykawmalopolsce.pl/images/szczepienia/SzczepieniaHPV/HPV_1039-x401px_new.jpg
http://profilaktykawmalopolsce.pl/images/szczepienia/SzczepieniaHPV/HPV%202016/HPV_240x400px-new.jpg
http://profilaktykawmalopolsce.pl/images/szczepienia/SzczepieniaHPV/HPV%202016/HPV_300x250px_new.jpg
Muzeum PRL-u
uczniowie

W środę 16 listopada nasi uczniowie gościli w oddziale MHK mieszczącym się w socrealistycznym budynku kina Światowid, usytuowanym w dzielnicy Nowa Huta. Głównym celem wizyty był udział w konkursie: ProLog - wstęp do PRL-u. Tematem II edycji konkursu były lata 50. w Polsce Ludowej. Konkursowi patronowali: Instytut Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie. Szkołę reprezentowały 3 drużyny: „Po Prostu” – Anna Molicka, Daniel Greber i Maciej Łasocha; „Alati” -  Dagmara Adamczyk, Olga Korczyńska i Natalia Ogórek oraz „Radar” Julia Danisz, Julia Skoczyk i Kacper Mitka. Młodzież musiała zmierzyć się z 50 minutowym testem wiedzy oraz wykazać się kreatywnością w dowolnej formie artystycznej, uwzględniającej jednak realia tamtego czasu. Wszystkim drużynom należą się gratulacje, ponieważ uplasowali się tuż za 3 nagrodzonymi zespołami - mimo, że laurów nie otrzymali, to zaprezentowali się dobrze. Pobyt w muzeum zaowocował pogłębieniem wiedzy historycznej. Uczniowie wysłuchali wykładu dr Marcina Jarząbka oraz zwiedzili kilka wystaw wraz z przewodnikiem: „Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy? Komunizm (y) w Europie Środkowo-Wschodniej” oraz „Atomowa groza. Schrony w Nowej Hucie”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Wolontariat sportowy
sport

W niedzielne przedpołudnie, 16 października, uczniowie z klasy Ia i Ib pomagali jako wolontariusze podczas 3 PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Półmaraton odbywał się na terenie miasta Krakowa. Mimo kiepskiej pogody, młodzież dzielnie wręczała strudzonym biegaczom kubek wody, by mogli ugasić pragnienie i dobiec do mety. Słowa uznania za ich gorące serca!

Zmiany w planie lekji 14.11.2016
informacjaPlan lekcji obowiązujący od 14.11.2016. Zmiany w Nauczaniu Indywidualnym.
Zmiany w planie lekcji NI 07.11.2016
informacjaPlan lekcji obowiązujący od 07.11.2016. Zmiany w Nauczaniu Indywidualnym.
KONTAKT

XXVIII
Liceum Ogólnokształcące
im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie


ul. Czackiego 11
30-501 Kraków
Zobacz na mapie
tel./fax 656-13-97
szkola@28lo.kki.krakow.pl
www.28lo.kki.krakow.pl

przedsiębiorcze szkoły
facebook

Wygenerowano w sekund: 0.06 1,744,421 Unikalnych wizyt