24-04-2017 13:08
Nawigacja

· Strona główna

O NAS

· Kontakt
· Dojazd
· Historia Szkoły
· Patron

· Galeria zdjęć

NASZA SZKOŁA

· Nauczyciele
· Samorząd Uczniowski
· Klasy
· Sport
· Osiągnięcia
· Kształcenie językowe
· Kalendarium
· Godziny pracy pedagoga
· Dzwonki
· Plan lekcji

REKRUTACJA

· Oddziały klasowe
· Dokumenty i punktacja
· Terminarz
· Nasze atuty

OGŁOSZENIA

· Projekty
· Wydarzenia
· Konkursy
· Zajęcia pozalekcyjne

WOLONTARIAT

· Szkolne Koło PCK
· Szkolne Koło Caritas

PLIKI DO POBRANIA

· Statut XXVIII LO
· Wymagania edukacyjne

· Szukaj
· Linki
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,809
· Najnowszy użytkownik: IosiXHoward
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

DZIEŃ OTWARTY
22.04.2017 10:00 - 12:00
Zapraszamy Gimnazjalistówitamy na stronie XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie. Mamy nadzieję, że informacje tutaj zawarte zachęcą uczniów trzecich klas gimnazjum do zapoznania się z ofertą naszej szkoły. Wierzymy również, że obecni uczniowie i absolwenci znajdą tutaj także coś dla siebie lub o sobie. Postaramy się, aby informacje zawarte na stronie były rzetelne, ciekawe i zawsze aktualne.
Drodzy gimnazjaliści!

    W roku szkolnym 2017/2018 proponujemy następujące oddziały:
  • klasa A - język polski, historia,
  • klasa B - język polski, biologia,
  • klasa C - biologia, chemia,
  • klasa D - matematyka, geografia,
  • klasa E - geografia, j. angielski

W przypadku odpowiedniej liczby osób chętnych na realizację innych konfiguracji rozszerzeń niż w zaproponowanych klasach istnieje możliwość realizacji tych przedmiotów w grupach międzyoddziałowych, np. matematyka - biologia, biologia - geografia, język polski - geografia.

Wiecej informacji...

Sesja "Wolność od uzależnień"
informacjaWolność od uzależnień
15 marca w naszej szkole odbyła się sesja przedmiotów promujących zdrowie pt. „Wolność od uzależnień”.
Poruszyliśmy tematy uzależnień nie tylko od różnego rodzaju substancji, ale również od komputera, telefonu czy mediów społecznościowych. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji podkomisarza Mariusza Niedzielskiego z Komendy Wojewódzkiej Policji na temat narkotyków i dopalaczy, cyberprzestrzeni oraz odpowiedzialności karnej. Pani Monika Borkowska – Żebrowska z Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień przedstawiła wykład o uzależnieniach i wpływie różnych substancji na organizm. Całe wydarzenie urozmaiciły związane z tematem piosenki rapera GISU oraz krótkie animacje. Po części wspólnej uczniowie brali udział w krótkich warsztatach zorganizowanych w salach lekcyjnych. 
Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim zaproszonym gościom oraz uczniom z Gimnazjum nr 7 w Krakowie.
Organizatorzy: Joanna Cimek, Agnieszka Kania, Aneta Dyrduła

Zebrania z rodzicami 11.04.2017 r.
informacja

Przypominamy , że. zgodnie z harmonogramem pracy XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie 11 kwietnia 2017r o godz. 17.30 odbędą się zebrania z Rodzicami:

1a - wych. Aneta Dyrduła - sala nr 23

1b - wych. Agnieszka Kania (biologia) - sala nr 22

1c - wych. Małgorzata Mitka Łacińska ( historia) - sala nr 18

2a - wych. Izabela Stelmaszak ( matematyka) - sala nr 27

2b - wych. Barbara Rutz ( geografia) - sala nr 21

3a - wych. Edyta Hajduk - Bukowiec ( jęz. polski) - sala nr 37

3b - wych. Ewa Molicka ( jęz.angielski) - sala nr 31

3c - wych. Justyna Toković ( jęz.polski) - sala nr 36

Wszyscy uczący dostępni są od godz.17.00 do godz. 19.00

 

Spotkanie - spadochroniarstwo
informacja

Na zajęciach przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa w dniu 1 marca 2017 roku gościliśmy Pana Grzegorza Grzywnę – wojskowego instruktora spadochronowego.

Zapoznał on uczniów z historią wojsk powietrzno-desantowych oraz przekazał informacje dotyczące szkoleń i uprawiania sportu spadochronowego.

Spotkanie uatrakcyjnione zostało prezentacją i filmem obrazującym tą specyficzną dziedzinę sportu dla odważnych.

Nauczyciel EDB  mgr Leszek Siwiec

Edukacja muzealna
uczniowie

14 lutego 2017 roku minęła 75 rocznica powołania Armii Krajowej – konspiracyjnego wojska w Polskim Państwie Podziemnym. 16 marca uczniowie 1a gościli w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Augusta Emila Fieldorfa „ Nila”. W trakcie zajęć młodzież przeniosła się w czas II wojny światowej, poznawała najważniejsze wydarzenia, postaci  i specyfikę życia codziennego w okupowanym Krakowie. Na warsztatach uczniowie sami mogli wyrobić kenkartę i ausweis oraz dowiedzieć się, jak funkcjonował system kartkowy i na czym polegał system represji; jakie rozrywki umilały życie mieszkańców okresie II wojny. Na koniec pobytu sprawdzili swoje umiejętności i wiedzę w grze na specjalnej, wielkoformatowej planszy. EB

Zobacz: https://www.youtube.com/watch?v=_Rs3P1-OYec

Konkurs Wiedzy Biblijnej
informacja
W dniu 14.03.2017 roku został przeprowadzony etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Udział wzięło dziesięcioro uczniów a troje z nich zakwalifikowało się do drugiego etapu.
Marcin Rzycki
Konkurs Czytelniczy - 29 marca 2017 r.
informacja

Konkurs Czytelniczy - 29 marca 2017 r.

 

Zapraszamy do udziału w konkursie czytelniczym i zapoznania się z wybranymi dziełami literatury światowej z różnych obszarów kulturowych.

Oskar Wilde - "Portret Doriana Graya"

Bernhard Schlink - "Lektor"

Eric - Emmanuel Schmitt - "Pan Ibrahim i kwiaty Koranu"

Gabriel Garcia Marquez - "Opowieść rozbitka"

Do konkursu zapraszamy czteroosobowe drużyny z każdej klasy, które powinny zapoznać się z wszystkimi podanymi powyżej dziełami. Z danej klasy może zgłosić się więcej niż jedna drużyna. Jedna osoba może przeczytać wszystkie cztery uwory lub tylko jeden z nich.

Konkurs będzie miał formę pytań otwartych. Z każdego dzieła przewidziano 20 pytań.

Po zadaniu pytania, odpowiada drużyna, która pierwsza zgłosi się do odpowiedzi.

Prosimy o zgłaszanie drużyn do nauczycieli języków obcych.

 

Nagroda za zajęcie I miejsca - 4 bony do Empiku o wartości 40 zł każdy!!!

 

Rocznica likwidacji krakowskiego getta w Podgórzu - wydarzenia
uczniowie

6. marca uczniowie klasy 1a uczestniczyli w wykładzie: „Losy Żydów w Krakowie w okresie 1939-1945”, prowadzonym przez doktorantkę Uniwersytetu Jagiellońskiego - Olgę Danek. Zajęcia miały na celu szersze ukazanie historii, kultury i tradycji żydowskiej w okresie II wojny światowej oraz uwrażliwienie uczniów na los tych, których przeznaczono na zagładę. W trakcie zwiedzania terenu byłego getta młodzież mogła zobaczyć zachowane fragmenty murów getta, synagogę, Plac Zgody i aptekę Pankiewicza, gdzie dziś mieści się oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Po terenie byłego krakowskiego getta oprowadzała p. przewodnik Anna Maria Baryła. EB

Zobacz także: http://mifgash.org.pl/wyklad-i-oprowadzanie-marzec-2017/

Projekt uzależnienia
informacja

Wraz z początkiem roku szkolnego 2016/ 2017 uczniowie klas drugich rozpoczęli projekt z edukacji zdrowotnej w ramach zajęć wychowania fizycznego.

Tematem projektu są uzależnienia, celem natomiast zachęcanie uczniów naszej szkoły do zmiany nawyków i do dokonywania trafnych wyborów.

Uczestnicy projektu będą poruszać następujące tematy w ciągu roku szkolnego: narkotyki, zakupoholizm, telefon, fast food, kofeina, energetyki, leki i suplementy diety.

Zadaniem poszczególnych grup zadaniowych jest wyszukanie informacji i przedstawienie danego zagadnienia na forum szkoły. Do obowiązków uczniów będzie też należała organizacja różnych wydarzeń towarzyszących wybranym tematom. Przygotowanie tych działań pozwoli także na rozwijanie współpracy w zespole oraz umiejętności planowania.

Mamy nadzieję, że nasze starania w najlepszy sposób uświadomią uczniom naszej szkoły konieczność troski o zdrowie, a przygotowane prezentacje z wykorzystaniem różnych środków medialnych oraz prowadzone akcje będą na tyle ciekawe, że zostaną zauważone przez społeczność szkolną!

Warsztaty maturzysty
szkołaPrzedstawiamy terminy i tematy najbliższych warsztatów maturalnych z języka polskiego:
"Pisanie interpretacji porównawczej. Ćwiczenia" p. Michał Orczyk (piątek, 3. marca lekcja 7 i 8, sala 37)
"Kształcenie językowe. Zadania językowe w testach czytania ze zrozumieniem" p. Justyna Toković (piątek, 10. marca lekcja 7 i 8, sala 19) JST
Matura. Próbne egzaminy ustne z języka polskiego
uczniowieRozpoczęliśmy próbne matury ustne. Maturzyści, którzy chcieliby wziąć udział w egzaminie, proszeni są o wybór dogodnego terminu i wpisanie się na listę. Listy dostępne u nauczycieli języka polskiego. JST
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
informacja

„Dzień 1 marca ustanawia się Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych”- tak stanowi  art.1. ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku. Ustawa uchwalona przez sejm RP mówi: „W hołdzie Żołnierzom Wyklętym – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób przeciwstawiali się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą  reżimowi komunistycznemu…”. [zobacz film]

W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przeprowadzamy zajęcia przybliżające tamten czas i sylwetki Wyklętych. Zapraszamy do zapoznania się z fragmentami pracy konkursowej uczennicy 3c, Małgorzaty Sochackiej, która popularyzuje postać jednego z Nich. EB

 

KONTAKT

XXVIII
Liceum Ogólnokształcące
im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie


ul. Czackiego 11
30-501 Kraków
Zobacz na mapie
tel./fax 656-13-97
szkola@28lo.kki.krakow.pl
www.28lo.kki.krakow.pl

przedsiębiorcze szkoły
facebook

Wygenerowano w sekund: 0.05 1,858,854 Unikalnych wizyt