24-01-2018 00:10
Nawigacja

· Strona główna

O NAS

· Kontakt
· Dojazd
· Historia Szkoły
· Patron

· Galeria zdjęć

NASZA SZKOŁA

· Nauczyciele
· Samorząd Uczniowski
· Klasy
· Sport
· Osiągnięcia
· Kształcenie językowe
· Kalendarium
· Godziny pracy pedagoga
· Dzwonki
· Plan lekcji
· Gazetka szkolna

REKRUTACJA

· Oddziały klasowe
· Dokumenty i punktacja
· Terminarz
· Nasze atuty

OGŁOSZENIA

· Projekty
· Wydarzenia
· Konkursy
· Zajęcia pozalekcyjne

WOLONTARIAT

· Szkolne Koło PCK
· Szkolne Koło Caritas

PLIKI DO POBRANIA

· Statut XXVIII LO
· Wymagania edukacyjne

· Szukaj
· Linki
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,809
· Najnowszy użytkownik: IosiXHoward
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


itamy na stronie XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie. Mamy nadzieję, że informacje tutaj zawarte zachęcą uczniów trzecich klas gimnazjum do zapoznania się z ofertą naszej szkoły. Wierzymy również, że obecni uczniowie i absolwenci znajdą tutaj także coś dla siebie lub o sobie. Postaramy się, aby informacje zawarte na stronie były rzetelne, ciekawe i zawsze aktualne.
Wiecej informacji...

Plan lekcji obowiązujący od dnia 15.01.2018 r.
informacjaPlan obowiązujący od dnia 15.01.2018 r.
Zebrania z rodzicami 09.01.2018 r.
informacja

Zgodnie z Kalendarzem XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie dnia 9 stycznia 2018r. o godz.17.30  odbędą się zebrania z Rodzicami.

1a - wych. mgr Ewelina Bujakowska - sala nr 18

1b - wych. mgr Ewa Kajtoch - sala nr 36

1c - wych. mgr Anna Szarek - sala nr 32

2a - wych. mgr Aneta Dyrduła - sala nr 23

2b  - wych. mgr Katarzyna Kutyła - sala nr 22

2c - wych. mgr Małgorzata Mitka - Łacińska - sala nr 19

3a - wych. mgr Izabela Stelmaszak - sala nr 27

3b - wych. mgr Barbara Rutz - sala nr 21

Wszyscy uczący dostępni są w godz. 17.00 - 19.00.

Przerwa świąteczna 2017/2018
W dniach 27.12.2017 - 02.01.2018 r. Sekretariat Szkoły czynny w godzinach 09:00 - 12:00
Plan lekcji obowiązujący od dnia 03.01.2018 r.
informacjaNOWY plan obowiązuje od 3 stycznia, do końca 1-go okresu i dalej tj. od 15 stycznia (w klasach 3: bez lekcji 7 w poniedziałek i bez lekcji 6 w czwartek).

"Nieszczęsny dar wolności". XX edycja Konkursu Krasomówczego im. W. Korfantego
informacja
Jak co roku zachęcamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym im. Wojciecha Korfantego - w roku 2018 odbędzie się już jego dwudziesta edycja. Hasło konkursowe brzmi: "Nieszczęsny dar wolności"? /Ks. prof. J. Tischner/. Uczestnik przygotowuje i prezentuje 5-minutową mowę na podany temat, stosując adekwatne chwyty retoryczne. Zainteresowanych uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich  prosimy o kontakt z polonistą.
"Świat ukryty w tekstach..." konkurs dla maturzystów. Możesz wygrać indeks!
informacja

Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego już po raz szósty organizuje Ogólnopolski Konkurs "Świat ukryty w literaturze. Świat ukryty w języku. Świat ukryty w tekstach kultury". Konkurs ma na celu wyłonienie najzdolniejszych licealistów (z klas trzecich) na podstawie dwuetapowych zawodów. Nagrodami głównymi są indeksy na studia stacjonarne pierwszego stopnia prowadzone przez Wydział Polonistyki UJ.

Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu znajdują się  na stronie internetowej https://konkurswpuj.wordpress.com/.

Wolontariat w ramach akcji "Tata ma raka"
uczniowieW dniu 2 grudnia uczniowie naszej szkoły: Weronika Mej, Daria Kociszewska, Gabriela Mazurerk, Olga Korczyńska, Filip Jachewicz i Julia Jamrozy wspomogli akcję "Tata ma raka" na rzecz wymagającego przeszczepu taty Matyldy. Podjęte działania realizowali przy współpracy z  Fundacją DKMS, której misją  jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie, który potrzebujące przeszczepienia komórek macierzystych szpiku. Udało się zarejestrować 993 potencjalnych dawców szpiku kostnego.
I Ty możesz zostać Dawcą, jeżeli:
1.  jesteś osobą między 18 a 55 rokiem życia:)
2. ważysz przynajmniej 50 kg;
3. mieszkasz na stałe w Polsce;
4. twój stan zdrowia jest dobry.
Skontaktuj się z Fundacją przez stronę tutaj. Twoja pomoc może okazać się bezcenna dla innych!
Pro-Log. Wstęp do PRL-u
informacja

W środę 22 listopada nasi uczniowie gościli w Muzeum PRL-u. Socrealistyczny budynek kina Światowid w Nowej Hucie odzwierciedla dzieje z najnowszej  historii Polski.  Głównym celem wizyty był udział w konkursie: ProLog - wstęp do PRL-u. Tematem III edycji konkursu były lata 70. w Polsce Ludowej. Konkursowi patronowali: Instytut Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie. Szkołę reprezentowały 2 drużyny: „Społem” –Julia Danisz, Anna Molicka, Maciej Łasocha i Jula Skoczyk oraz „Cinkciarze” -  Dagmara Adamczyk, Maciej Maj i Weronika Węglik. Młodzież zmierzyła się z 50 - minutowym testem wiedzy oraz wykazała się kreatywnością artystyczną. Drużynom należą się gratulacje za zaangażowanie i ducha walki. Uczniowie wysłuchali też wykładu dr Agnieszki Chłosty-Sikorskiej oraz zwiedzili aktualne wystawy wraz z przewodnikiem: „Paczka z Ameryki” i „Atomowa groza. Schrony w Nowej Hucie”.

http://www.mprl.pl/aktualnosci/366/prolog-%E2%80%93-wstep-do-prlu.-wyniki-konkursu.html

Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK
informacja

W dniu 15 listopada został przeprowadzony w XXVIII Liceum Ogólnokształcącym etap szkolny Ogólnopolskiej  Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Najwyższa ilość punktów uzyskała Wiktoria Bobek, uczennica klasy I A i to ona będzie reprezentowała Szkołę w etapie rejonowym obejmującym powiat krakowski.

Drugie i trzecie miejsca zajęły Paulina Kijewska z klasy I C i Weronika Węglik z klasy I A.

Gratulujemy.

Spotkania z przedstawicielami prawa
szkoła

W dniach 14 i 15 listopada 2017 roku w naszej szkole w klasach pierwszych odbyły się prelekcje z funkcjonariuszem z V Komisariatu Policji przy ul. Zamojskiego – aspirantem Mariuszem Niedzielskim, który jest specjalistą w Wydziale ds. nieletnich. Podczas spotkań z pierwszakami poruszane były takie tematy jak: kodeks karny, przepisy prawa, zagrożenia związane z używkami,  cyber-przemoc.  Uczniowie wykazywali duże zainteresowanie tematyką, mięli możliwość także zadawania pytań.

Poetry is my language. Relacja uczestników warsztatów
uczniowieZajmuję miejsce. Prowadzący Daniel Malchar, aktor z Teatru Słowackiego, entuzjastycznie, z właściwą aktorom charyzmą, zaczyna spotkanie autoprezentacją. Po zapoznaniu się, zaczęliśmy żarliwą dyskusję, podczas której blask humanistycznej wiedzy oślepił  me oczy, lecz rozświetlił każdy zakątek duszy i prowadził, niczym echolokacja owładnięte wieczną ciemnością nietoperze.
Jak wielkie było moje zdziwienie, gdy zakomunikowano koniec spotkania. Choć trwało dwie godziny, to nie byłoby przesadą stwierdzić,  że poczucie czasoprzestrzeni zostało tam zachwiane.  Przysiąc bym mogła,  że czas ten upłynął szybko, niczym mgnienie oka.
Kończąc monolog, mogę stwierdzic jedno: to ma sens.
Relacja Gabrieli Mazurek i Macieja Słowika z II b. Czytaj więcej...

KONTAKT

XXVIII
Liceum Ogólnokształcące
im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie


ul. Czackiego 11
30-501 Kraków
Zobacz na mapie
tel./fax 12 656-13-97
szkola@28lo.kki.krakow.pl
www.28lo.kki.krakow.plfacebook


przedsiębiorcze szkoły

Wygenerowano w sekund: 0.06 2,112,816 Unikalnych wizyt